OFF Prezydencja - multimedialna gazeta młodych

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To będzie eksperyment, na pewno edukacyjny i z wykorzystaniem nowych technologii. Uczniowie z całej Polski będą współtworzyć multimedialną gazetę online. Gimnazjaliści i licealiści chwycą za aparaty, kamery, dyktafony i ruszą w Polskę dokumentować ostatnie trzy miesiące polskiej prezydencji. Internetowy miesięcznik „OFF Prezydencja” to przestrzeń stworzona dla młodych i przez młodych, w której poznamy ich opinie, zobaczymy zdjęcia, wywiady i filmy.PHOTO: SXC.HU

Młodzieżowy zespół reporterski prezydencji to pomysł sprawdzony już przez młodych Węgrów, którzy na bieżąco relacjonowali wydarzenia związane z ich prezydencją. Węgierscy Młodzi Reporterzy opublikowali 75 artykułów i wywiadów, przygotowali relacje z wielu wydarzeń międzynarodowych w Brukseli, Pekinie, Strasburgu i Timiszoarze.

Młodych Aktywistów Prezydencji zachęcamy nie tylko do tego, by aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach towarzyszących prezydencji i tworzyli z tego młodzieżowe relacje. Mogą też inicjować i realizować projekty na poziomie lokalnym oraz opisywać ich przebieg na blogach. Dzięki temu - tak jak w zeszłym roku obserwowaliśmy proces pozyskiwania  sponsorów imprezy w Bachowicach czy rozrastającą się liczbę gości na festynie w Chorzelowie – będziemy mogli śledzić uczniowskie postępy w dialogu ze społecznością lokalną. Relacje z imprez regionalnych i działalności młodych w swoich miejscowościach pokażą, że prezydencja to świetna okazja do lokalnych działań.

Gazeta „OFF Prezydencja” powstawać będzie przy współpracy korespondentów zagranicznych z Węgier, Danii i Cypru, a nawet Gruzji. Stałą współpracę z młodzieżowymi reporterami zakończymy w grudniu festiwalem internetowym. W I edycji programu MAP festiwal połączył miejscowości z całej Polski oraz Budapeszt, Wiedeń, Rumunię i Turcję. Na czatach uczniowie rozmawiali o inicjatywach związanych z prezydencją na Węgrzech i wolontariacie europejskim, wspólnie stworzyli prezentację online, wymienili się dobrymi praktykami. Do ogólnopolskiego zespołu reporterskiego już należy m.in. szkolna ekipa filmowa z Ożarowa, która zabierze kamerę na warszawskie wydarzenia prezydencji, oraz sfilmuje młodzieżowe działania w MAP. Niebawem powstanie video-blog, gdzie pojawią się prace młodych filmowców.

Młodzi Aktywiści Prezydencji to II edycja programu zainicjowanego z okazji polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Jego celem jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat prezydencji i uświadomienie jej znaczenia dla każdego z nas. Uczniowie realizują projekty przybliżające tematykę europejską lokalnej społeczności. Więcej informacji o programie oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.ceo.org.pl/prezydencja. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października.

 

   Program wspołfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?
Zaprawdę powiadam Wam - likwidacja matury rozwiązuje WSZYSTKIE problemy z maturą. Średnia ocen na św...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie