OFF Prezydencja - multimedialna gazeta młodych

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To będzie eksperyment, na pewno edukacyjny i z wykorzystaniem nowych technologii. Uczniowie z całej Polski będą współtworzyć multimedialną gazetę online. Gimnazjaliści i licealiści chwycą za aparaty, kamery, dyktafony i ruszą w Polskę dokumentować ostatnie trzy miesiące polskiej prezydencji. Internetowy miesięcznik „OFF Prezydencja” to przestrzeń stworzona dla młodych i przez młodych, w której poznamy ich opinie, zobaczymy zdjęcia, wywiady i filmy.PHOTO: SXC.HU

Młodzieżowy zespół reporterski prezydencji to pomysł sprawdzony już przez młodych Węgrów, którzy na bieżąco relacjonowali wydarzenia związane z ich prezydencją. Węgierscy Młodzi Reporterzy opublikowali 75 artykułów i wywiadów, przygotowali relacje z wielu wydarzeń międzynarodowych w Brukseli, Pekinie, Strasburgu i Timiszoarze.

Młodych Aktywistów Prezydencji zachęcamy nie tylko do tego, by aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach towarzyszących prezydencji i tworzyli z tego młodzieżowe relacje. Mogą też inicjować i realizować projekty na poziomie lokalnym oraz opisywać ich przebieg na blogach. Dzięki temu - tak jak w zeszłym roku obserwowaliśmy proces pozyskiwania  sponsorów imprezy w Bachowicach czy rozrastającą się liczbę gości na festynie w Chorzelowie – będziemy mogli śledzić uczniowskie postępy w dialogu ze społecznością lokalną. Relacje z imprez regionalnych i działalności młodych w swoich miejscowościach pokażą, że prezydencja to świetna okazja do lokalnych działań.

Gazeta „OFF Prezydencja” powstawać będzie przy współpracy korespondentów zagranicznych z Węgier, Danii i Cypru, a nawet Gruzji. Stałą współpracę z młodzieżowymi reporterami zakończymy w grudniu festiwalem internetowym. W I edycji programu MAP festiwal połączył miejscowości z całej Polski oraz Budapeszt, Wiedeń, Rumunię i Turcję. Na czatach uczniowie rozmawiali o inicjatywach związanych z prezydencją na Węgrzech i wolontariacie europejskim, wspólnie stworzyli prezentację online, wymienili się dobrymi praktykami. Do ogólnopolskiego zespołu reporterskiego już należy m.in. szkolna ekipa filmowa z Ożarowa, która zabierze kamerę na warszawskie wydarzenia prezydencji, oraz sfilmuje młodzieżowe działania w MAP. Niebawem powstanie video-blog, gdzie pojawią się prace młodych filmowców.

Młodzi Aktywiści Prezydencji to II edycja programu zainicjowanego z okazji polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Jego celem jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat prezydencji i uświadomienie jej znaczenia dla każdego z nas. Uczniowie realizują projekty przybliżające tematykę europejską lokalnej społeczności. Więcej informacji o programie oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.ceo.org.pl/prezydencja. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października.

 

   Program wspołfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Gość napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Dziękuję za ten artykuł.
Ppp napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Terada i Merill mają CAŁKOWITĄ rację. Jak ktoś chce i może - nauczy się i bez oceniania. Jeśli ktoś ...
Marcin Zaród napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Mój syn będąc w liceum w klasie mat-info-fiz prosił z kolegami o ustawienie takich tablic na korytar...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Świetny przykład, że każdą przestrzeń klasy da się łatwo zreorganizować, aby pobudzić aktywne uczeni...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
O informacji zwrotnej można długo... Przedstawione tu wskazówki są cenne. Niestety, problem w tym, ż...
Andrzej napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Bardzo proszę o przykład idealnie napisanej informacji zwrotnej.
Ppp napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Jeśli jestem w czymś dobry - wiem o tym, dodatkowy komentarz nie jest potrzebny.Jeśli jestem w czymś...
Piotr napisał/a komentarz do Déjà vu
Codziennie z ulgą odkrywam, że jestem emerytowanym nauczycielem

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie