Wielki Turniej Edukacji Medialnej

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zapraszamy na medialny pojedynek na umiejętności, kreatywność i wiedzę! W dniach od 7 października do 4 listopada 2013 r. odbywa się rejestracja uczestniczek i uczestników Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Jest to konkurs przygotowany przez Fundację Nowoczesna Polska z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i praktyczną wiedzę w zakresie tradycyjnych i nowych mediów.CC-BY-SA Fundacja Nowoczesna Polska

Wielki Turniej Edukacji Medialnej potrwa od listopada 2013 do kwietnia 2014. Będzie składał się z trzech etapów: pierwszy to test on-line (21 listopada), drugi to projekt do samodzielnej realizacji (13 stycznia do 28 lutego 2014), a trzeci to zawody finałowe, które odbędą się w Warszawie (11-12 kwietnia 2014).

Nagrodą w zmaganiach będzie atrakcyjna niespodzianka, o którą warto walczyć. Uczestników konkursu zgłaszają opiekunowie, którzy mogą być nauczycielami, bibliotekarzami lub animatorami kultury. Muszą oni wypełnić formularz rejestracyjny, który jest pod adresem: edukacjamedialna.edu.pl/WTEM. Znajdują się tam również informacje o konkursie, regulamin i harmonogram. Zasoby serwisu edukacjamedialna.edu.pl są doskonałą pomocą w przygotowaniu się do zmagań turniejowych.

Celem konkursu jest propagowanie edukacji medialnej i informacyjnej oraz kształtowanie świadomych użytkowników nowych mediów. Czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów. W sposób przemyślany tworzą wizerunek i relacje. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją również prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Fundacji Nowoczesna Polska zależało na stworzeniu atrakcyjnego i wartościowego merytorycznie konkursu, dlatego zaproszono do współpracy instytucje, które propagują i rozwijają edukację medialną w Polsce. Są to Bibliosfera, Collegium Civitas, Centrum Edukacji Obywatelskiej, EBIB, Fundacja Orange, Instytut Kultury Miejskiej, Media DESK, 5medium i Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Partnerem instytucjonalnym jest Narodowy Instytut Audiowizualny. Patroni medialni: Edunews.pl i Pulowerek.

Dalszych informacji na temat projektu udziela: Dorota Górecka, koordynatorka projektu, Fundacja Nowoczesna Polska, tel. 22 621 30 17 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie