Cybernauci zapraszają do współpracy

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czy wasi uczniowie czują się bezpieczni w sieci? Czy potrafią reagować na różne sytuacje i niebezpieczeństwa, z którymi się spotykają? Od dwóch lat, w ramach projektu "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowana bezpiecznych zachowań w sieci", Fundacja Nowoczesna Polska szkoli społeczności szkolne z zakresu bezpieczeństwa w sieci i reagowania na zagrożenia. Warto podsumować - tylko w 2017 r. w ponad 700 szkołach w całej Polsce przeszkolono ponad 14 tysięcy nauczycieli i nauczycielek, ponad 45 tysięcy uczniów i uczennic oraz 17 tysięcy rodziców i opiekunów.

Kolejne szkoły mogą dołączyć do tej akcji. Fundacja przygotowała bezpłatną ofertę edukacyjną. Zgłoś swoją szkołę.

Materiały edukacyjne

Przygotowane zostały bezpłatne materiały z myślą o wszystkich grupach społeczności szkolnej– komiksy dla dzieci i młodzieży, test wiedzy dla rodziców i opiekunów oraz scenariusze zajęć dla nauczycieli. Są one dostępne bezpłatnie na stronie: http://cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/.

Katalog materiałów edukacyjnych to narzędzie przeznaczone dla wszystkich poszukujących materiałów edukacyjnych dotyczących tematyki bezpieczeństwa w Internecie i korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Katalog pozwala na proste wyszukiwanie materiałów zgodnie z opisanymi metadanymi, obejmującymi m. in. adresatów materiałów, zakres tematyczny czy licencje. Zapraszamy do korzystania z katalogu i samodzielnego dodawanie kolejnych materiałów. Więcej informacji: www.cybernauci.edu.pl/katalog.

II Konkurs Cybernautów

Dzięki Konkursowi Cybernautów można poznać efekty przeprowadzonych warsztatów. Każda szkoła, która zgłosiła się do konkursu, zorganizowała działania, mające na celu promocję postawy bezpiecznego korzystania z sieci i nowych technologii, angażując przy tym całą społeczność szkolną.

Wspólnie z rodzicami, dziećmi i nauczycielami stworzyliśmy autorską grę miejską dla młodych mieszkańców miasta, zaprosiliśmy do współpracy policję zajmującą się cyberprzestępczością, a także uczestniczyliśmy w różnych spotkaniach z autorytetami w dziedzinach szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci(...). Dzisiaj wspominamy ten czas, jako bardzo pracowity, ale równie satysfakcjonujący. To była wspaniała przygoda, którą chętnie powtórzymy. - Agnieszka Pierz-Skulimowska i Aleksandra Ryblewska, Prywatne Centrum Edukacyjne "Szkoły Sukces" w Białogardzie - laureaci II Konkursu Cybernautów.

Szkoły, które ukończyły warsztaty prowadzone w ramach projektu „Cybernauci” mają szansę na udział w III edycji Konkursu Cybernautów i wygranie sprzętu elektronicznego. Na zgłoszenia czekamy do końca marca 2018 roku. Informacje o konkursie oraz formularz znajdują się na: http://www.cybernauci.edu.pl/konkurs

Baza Dobrych Praktyk

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie. Jest to dla naszej szkoły nowe doświadczenie i ogromna przyjemność. Rady i inspiracje, które czerpiemy z Waszych Dobrych Praktyk są bezcenne. - Marta Woźniak Wicedyrektor ZSU w Rabce.

Dobre Praktyki to przestrzeń, w której publikujemy opisy szkolnych inicjatyw z zakresu bezpieczeństwa w sieci i reagowania na zagrożenia, zrealizowanych w ramach Konkursu Cybernautów. Mogą one służyć jako inspiracja do organizowania kolejnych działań na rzecz promocji cyberbezpieczeństwa wśród całych społeczności szkolnych. Zapraszamy do korzystania z bazy Dobrych Praktyk: www.cybernauci.edu.pl/dobre-praktyki/.

Więcej informacji na stronie: https://cybernauci.edu.pl. 

 

(Źródło: Fundacja Nowoczesna Polska)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie