Jak wykorzystać storytelling w nauczaniu o właściwym odżywianiu?

fot. Mamy Kota na punkcie mleka

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wprowadzenie dzieci w świat właściwych nawyków żywieniowych jest jednym z kluczowych zadań nauczycieli wczesnoszkolnych. Jednakże, wciągając dzieci w tę podróż, warto wybrać metodę, która nie tylko edukuje, ale również fascynuje i angażuje. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi do osiągnięcia tego celu jest storytelling.

Storytelling, czyli sztuka opowiadania historii, to sposób przekazywania informacji, emocji i wartości za pomocą narracji. Polega na kreowaniu i dzieleniu się historiami, które angażują słuchaczy lub czytelników, prowokując ich wyobraźnię i emocje.

Storytelling jest powszechnie stosowany w różnych dziedzinach, od marketingu i reklamy po edukację i rozrywkę. W biznesie storytelling może być wykorzystywany do budowania marki, opowiadania o produkcie lub usłudze w sposób przystępny i pociągający dla klientów. W edukacji storytelling może być używany do przekazywania wiedzy w sposób atrakcyjny i łatwo przyswajalny dla uczniów.

Uczymy opowiadając

Opowiadanie historii to nie tylko zabawa, ale również skuteczna forma edukacji. Dzieci uwielbiają historie - kochają się wciągać w świat bohaterów, przeżywać ich przygody i rozwiązywać razem problemy. Wykorzystując storytelling w nauczaniu zdrowego odżywiania, nauczyciele mogą przekazać dzieciom wiedzę o właściwym żywieniu w sposób, który nie tylko będzie dla nich interesujący, ale także łatwo przyswajalny.

Rola mleka i jego przetworów w diecie dzieci

Jednym z kluczowych elementów właściwej diety dzieci jest spożywanie mleka i jego przetworów. Mleko jest bogate w składniki odżywcze, takie jak wapń, białko i witaminy, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Regularne spożywanie mleka może pomóc w budowie silnych kości, wzroście i ogólnym zdrowiu. Jednakże, mimo tych korzyści, nie wszystkie dzieci spożywają wystarczającą ilość mleka i jego przetworów dlatego warto wprowadzić lekcje o mleku do programu nauczania.

Mamy Kota na punkcie mleka – superbohaterowie opowiadają mleczne historie

Jednym z inspirujących przykładów wykorzystania storytellingu w nauczaniu właściwego odżywiania jest program "Mamy Kota na punkcie mleka" organizowany przez Polską Izbę Mleka. Program ten opowiada historię Kota Mleczysława i Mlecznej Kity, którzy przeżywają fascynujące przygody w Mlecznej Krainie. Podczas swoich podróży bohaterowie odkrywają właściwości mleka i jego przetworów.

W ramach programu nauczyciele zyskują dostęp do bezpłatnych materiałów edukacyjnych umożliwiających poprowadzenia pełnych przygód mlecznych lekcji.

Poprzez opowiadanie intrygujących historii i angażowanie dzieci w interaktywne zajęcia nie tylko edukujemy, ale również inspirujemy dzieci do eksperymentowania z różnymi rodzajami mlecznych i nabiałowych dań. Dzieci mogą przeżywać przygody razem z bohaterami, uczyć się o zdrowych nawykach żywieniowych i zrozumieć, dlaczego spożywanie mleka jest ważne dla ich zdrowia.

Zgłoszenie szkoły do programu „Mamy Kota na punkcie mleka” jest możliwe poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie programu https://kochammleko.pl/zglos-szkole/.

Zgłoszenia przyjmowane są przez cały rok kalendarzowy. #FunduszePromocji

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie