Pełna moc w Noc Bibliotek 2024

fot. Noc Bibliotek 2024

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dziesiąte, jubileuszowe wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w piątek 11 października 2024 r. pod hasłem „Moc bibliotek”. Do udziału niech się czują zaproszone wszystkie biblioteki: szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji. Od najstarszych książnic po „szafy” z książkami. 

Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce – wielkie święto bibliotek i czytelników. W niekonwencjonalny sposób zachęcamy w nim do korzystania z zasobów bibliotek jako otwartych, najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi. Kierujemy tej wyjątkowej Nocy światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności, by jak najwięcej ludzi uznało je za swoje miejsca.

W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą, jej gwiazdami i integracja z sąsiadami.

W ramach programu online ciekawe wydarzenia odbywają się już w bibliotekach w całej Polsce. Były to m.in. ogólnopolski flirt literacki, rozgrzewki integracyjne z opasłymi tomami, mecze literackie wzmacniające kibiców, nocowania w bibliotece, ostre dyżury literackie, warsztaty detektywistyczne, wystawy zbiorów specjalnych i zwiedzanie magazynów, pokazy filmowe, silent disco i potańcówki, warsztaty międzypokoleniowe, maratony czytania i łasuchy literackie.

11 października o godz. 20.00 odbędzie się uroczysta inauguracja akcji w najważniejszej polskiej bibliotece ze skarbami naszej literatury, od niedawna po raz pierwszy w swoich dziejach otwartej dla publiczności – Pałacu Rzeczypospolitej na Placu Krasińskich. Udział w niej weźmie znamienite grono pisarzy, partnerów i patronów akcji na scenie oraz przedstawiciele bibliotek, które co roku biorą udział w akcji. Szczegóły wkrótce. Wydarzenie będzie transmitowane do bibliotek w całej Polsce.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych i innych poszukiwanych książek.

Informacje o patronach wspierających medialnie akcję znajdą się na wszystkich materiałach promocyjnych, w tym na plakatach w bibliotekach oraz licznie odwiedzanej stronie nocbibliotek.pl

MAPA BIBLIOTEK z planami lokalnych wydarzeń: nocbibliotek.pl/mapa

INFORMACJE: nocbibliotek.pl, fb.com/nocbibliotek

 

(Źródło: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Zapominamy! Jak zatem zapamiętać?
Opis zjawiska bardzo dobry, brakuje tylko najważniejszego elementu: zaznaczenia konieczności REFLEKS...
Ppp napisał/a komentarz do Jak skutecznie się uczyć?
W wyniku pracy nad sobą człowiek może się zmienić, ale TYLKO DO PEWNEGO STOPNIA. Jak ktoś jest w jak...
Magdalena Korzeb napisał/a komentarz do Czasownik na plakacie
Fajny pomysł przetestuje w domu
Gość napisał/a komentarz do Uczeń przeszkadza w lekcji...
Teoria swoje a praktyka swoje
Ppp napisał/a komentarz do O poczuciu przynależności do szkoły
Jak człowiek uwierzy, że "przynależy", a potem zostanie wyrzucony - wtedy dopiero jest problem! Post...
Tadeusz napisał/a komentarz do Myślenie wolne i szybkie w praktyce edukacyjnej
Czytając ten artykuł nie mogę oprzeć się wrażeniu, że został wygenerowany przez sztuczną inteligencj...
Przypominam że oceny jeszcze nie zostały ze szkół usunięte, a bez tego te porady nie mają sensu, cho...
Stanisław Zbigniew Czachorowski napisał/a komentarz do Poczekajki dla uczniów
Dziękuję za wartościowe pomysły. Nie wszyscy pracują w tym samym tempie. Po przekształceniu chcę wyk...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie