Dlaczego tu jesteśmy?

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzisiejszy dzień skłania naturalnie do zadumy nad życiem. I miejscem człowieka w świecie, a może i wszechświecie. Jak to się stało, że na Ziemi mogło powstać życie? Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? Jak daleko jest do najbliższej gwiazdy? Dlaczego żyjemy tu, na Ziemi, a nie na Marsie. Wiele odpowiedzi na takie pytania zawiera ciekawa edukacyjna publikacja „Tu jesteśmy“.(PD)

Prawdopodobnie każdy w dzieciństwie marzył, by kiedyś polecieć w kosmos. Dzięki książce Aleksandry i Daniela Mizielińskich staje się to możliwe. Rodzice i dzieci razem mogą wybrać się na Marsa, dowiedzieć się, ile podróżuje światło z Syriusza, jak naukowcy badają powierzchnię planetoid, czy zagrażają nam komety. Skorzystają z niej nie tylko młodzi naukowcy - to książka dla dociekliwych dzieci, które uważnie obserwują świat i zadają mnóstwo pytań. A także dla wszystkich marzycieli lubiących patrzeć w gwiazdy.

(C) EDUNEWS.PLZwięzłe, przystępne teksty oraz bogate kolorowe wizualizację nieskończonych przestrzeni kosmosu, przekazują ogrom wiedzy, którą zawstydzić można niejednego dorosłego. Pokazują, jak maleńcy jesteśmy we Wszechświecie i jak nieprawdopodobnym jest to, że właśnie tu, na Ziemi, zakwitło życie. To świetna pozycja dla dzieci i młodzieży, aby wprowadzać ich w tematykę kosmosu, zawierająca wiele ciekawostek, o których nie śniło się nawet uczonym. Autorzy publikacji dowodzą, że potrafią najtrudniejsze nawet tematy pokazać w sposób, który fascynuje młodych czytelników i zadziwia ich rodziców. Tym razem udowadniają, że czarna z pozoru przestrzeń kosmiczna jest wszechświatem kolorów i kopalnią fascynujących opowieści.

Polecamy książkę zwłaszcza rodzicom dzieci, które dopiero zaczynają odkrywać, że nad nami wysoko zaczyna się przestrzeń niemająca (?) końca. Przestrzeń, która w miarę nowych odkryć, nie przestaje zadziwiać swoim bogactwem i różnorodnością.

Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, "Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty", 2011, Wydawnictwo Znak emotikon, ISBN: 978-83-240-1748-5

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

GPT napisał/a komentarz do EjAj z lodówki
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
GPT napisał/a komentarz do Kierunki rozwoju polskiej edukacji
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
Ppp napisał/a komentarz do Dziesięć błędów informacji zwrotnej
Wszystko to prawda, ale na "zerowym" punkcie powinno być: błędem krytyki jest samo jej istnienie! w ...
Zbyt ogólny opis by zrozumieć czym to się różni od istniejących aplikacji edukacyjnych które są zazw...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Natura matury
Miałem wrażenie, że dość jasno dałem do zrozumienia, że nie rozważam tu zasadności ani prawidłowości...
Mikołaj napisał/a komentarz do Natura matury
Trafne pokazuje to, że matura to nie tylko test wiedzy, ale rytuał przejścia, który ma sens tylko wt...
Ppp napisał/a komentarz do Natura matury
Maturę nalezy ZLIKWIDOWAĆ, ponieważ jest niesprawiedliwym egzaminem, którego można PRZYPADKOWO nie z...
Zapisałem dziecko na karate kontaktowe przez takich własnie małych gnojków by sam umiał się bronić

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie