O ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zawodniczka MMA, lekarz, śpiewaczka operowa, twórca dialogów filmowych, piosenkarka, youtuber, pisarz, aktorka… i wielu innych. Poznajcie 42 niezwykłe postaci - zarówno te z pierwszych stron gazet, jak i działające w swojej branżowej niszy. "Oni są super!". Może zainspirują Cię do poszukania własnej drogi do wymarzonej kariery? 

Artur B. Chmielewski, Agnieszka Chylińska, Cyber Marian, Magdalena Dziewguć, Marta Frej, Wiktoria „Viki” Gabor, Ryszard Grenda, Joanna Jędrzejczyk, Dorota Kośmicka-Gacke, Małgorzata Kożuchowska, Aleksandra Kurzak, Anna i Robert Lewandowscy, Olga Malinkiewicz, Marcin Matczak, Małgorzata Mikuła, Zygmunt Miłoszewski, Anna Nowak-Ibisz, Jakub Józef Orliński, Jurek Owsiak, Ewa Pajor, Papcio Chmiel, Natalia Partyka, Cezary Pazura, Karolina Pisarek, Dawid Podsiadło, Marcin Prokop, Szymon Radzimierski, Red Lipstick Monster, Sanah, Andrzej Sapkowski, Nuria Selva Fernandez i Adam Wajrak, Anna Skórzyńska, Przemek Staroń, Jakub Steinhauf, Kamil Stoch, Monika Walecka, Dorota Wellman, Bartosz Wierzbięta, Marta Wojtal, Yvette Żółtowska-Darska. Czy każda z tych osób od razu wiedziała, kim chce być? Na czym polega ich codzienna praca? I wreszcie: czy sukces i szczęście na pewno zależy od pieniędzy i sławy?

Choć ścieżki kariery bohaterek i bohaterów „Oni są super!” są różne, łączy ich pasja, wiara w siebie i determinacja w dążeniu do celu. Te inspirujące historie pokazują, że drogi zawodowe bywają nieoczywiste, a świat jest pełen możliwości. Dlatego zamiast martwić się o przyszłość lepiej pielęgnować swoje pasje i talenty.

Oprócz inspirujących opowieści z życia bohaterów, książka przybliża młodym czytelnikom różne zawody, często te mniej typowe i tradycyjne. Pokazuje jakie kompetencje okazały się kluczowe w drodze bohaterów do ich sukcesu zawodowego, a jednocześnie uspokaja, że nie od razu trzeba wiedzieć, kim chce się być w przyszłości, i że nie zawsze trzeba na ślepo podążać najbardziej oczywistą ścieżką.

Często narzekamy, że młodzi ludzie w szkole nie wiedzą, co chcą w życiu robić. Trochę przy tym zapominamy, że i my, dorośli, w ich wieku też za bardzo tego nie wiedzieliśmy. "Oni są super!" to inspirująca książka dla młodych ludzi - warto im ją podsunąć! Jak napisała autorka - Pomysł na nią już od jakiegoś czasu chodził mi po głowie (...) to będzie takie moje małe, prywatne "doradztwo zawodowe" i dodaje: Życzę, byście tak jak my odkryli w sobie pasje i zdolności. Bo co do tego, że każdy z Was je posiada, nie mam żadnych wątpliwości.

Notka o publikacji:

Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie
Yvette Żółtowska-Darska, Wydawnictwo Agora, 2022, ISBN 978-83-268-3667-1
Dowiedz się więcej.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie