EDUNEWS.PL ważnym źródłem wiedzy dla edukatorów

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Portal WWW.EDUNEWS.PL działa nieco ponad dwa miesiące, a już stał się źródłem cennej wiedzy na temat trendów we współczesnej edukacji, innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, doświadczeń zagranicznych z wykorzystaniem technologii komunikacyjnych w edukacji, czy projektów edukacji społecznej i edutainment zwracających uwagę społeczeństwa na ważne zjawiska i problemy społeczne. Dziś właśnie ukazało się w portalu dwusetne opracowanie, co umiejscawia portal w gronie najszybciej rozwijających się mediów edukacyjnych w Polsce.

Portal EDUNEWS.PL okazuje się być dla społeczności internetowej ważnym miejscem do dyskusji na tematy edukacyjne. Dział „Debaty edukacyjne” jest obecnie jednym z trzech najpopularniejszych – obok działów „Edutainment” oraz „Badania i analizy” - jeśli chodzi o wypowiedzi osób zainteresowanych rozwojem polskiej edukacji. Na łamach portalu publikuje już kilkunastu autorów z całej Polski, którzy znaleźli w nim miejsce na prezentację swoich opinii i poglądów dotyczących szkoły czy szeroko rozumianych zagadnień z zakresu edukacji przez całe życie.

 

Oprócz istniejącego w portalu blogu powstał również nowy blog pod hasłem TERAZ EDUKACJA (http://edunews-pl.blogspot.com/), który ma służyć komentowaniu bieżących wydarzeń w tematyce edukacyjnej w Polsce i zagranicą. W ten sposób redakcja EDUNEWS.PL chce szerzej i szybciej zabierać głos w sprawach ważnych dla polskiego systemu edukacji.

 

Jak podkreślają autorzy portalu w swoim blogu, istnieje ogromna potrzeba „debaty o przyszłości edukacji w Polsce (…) zwłaszcza na poziomie osób zainteresowanych – uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, ale i rodziców, przedsiębiorców, środowisk akademickich i naukowych, publicystów, działaczy organizacji pozarządowych – słowem wszystkich, którzy w procesie edukacji rzeczywiście biorą udział i potrafią powiedzieć, czego po nim oczekują, nie zaś przyglądają się mu z daleka zza urzędniczego biurka.”  Napływające do portalu artykuły potwierdzają, że powstało ważne forum, które może kształtować punkt widzenia na tematy szeroko rozumianej edukacji.

 

Warto podkreślić, że EDUNEWS.PL adresowany jest również do edukatorów pracujących w organizacjach pozarządowych, firm działających na rynku edukacji oraz do uczniów i studentów, którzy są zainteresowani nowymi pomysłami na efektywniejszą edukację. Głównie z myślą o tych osobach co niedzielę wysyłany jest bezpłatny Newsletter zawierający przegląd najciekawszych materiałów publikowanych w portalu (można się na niego zapisać na stronie głównej portalu).

 

EDUNEWS.PL podpisał ostatnio z Centrum Edukacji Obywatelskiej porozumienie o współpracy w zakresie promocji nowoczesnej edukacji w Polsce. Wsparcia udzielają portalowi również Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Gazeta Szkolna, Fundacja Nauka i Wiedza, Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

 

O rozwój portalu EDUNEWS.PL zadba Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Teraz edukacja”, dla której portal będzie jednym z głównych projektów. Fundacja będzie rozbudowywać zasoby portalu. Odpowiadając na potrzeby użytkowników  w najbliższych miesiącach w portalu znajdą się prezentacje materiałów multimedialnych i wideo, które są wykorzystywane do celów edukacyjnych. Rozbudowa działu Multimedia jest ważnym kierunkiem rozwoju i jednym z priorytetowych zadań stojących przed Fundacją.

 


 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Świetny sposób uczenia dorosłości, odpowiedzialności i współpracy - bez osądzania, bez wzbudzania po...
A może chodzi o to, aby introwertycy uczyli się udziału w dyskusji.
Jacek napisał/a komentarz do Wyzwanie dla prawnika...
Janusz Korczak powiedział „nie ma dzieci, są ludzie”. I to jest prawda. Przecież każdy dorosły kiedy...
Obawiam się, że to może się często zmienić w atak 2:1 lub 3:1 - kiedy rodzice wezmą stronę dziecka (...
To się nazywa "zimny telefon" - metoda marketingowa polegająca na dzwonieniu do losowych ludzi, nie ...
Gość napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Dziękuję za ten artykuł.
Ppp napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Terada i Merill mają CAŁKOWITĄ rację. Jak ktoś chce i może - nauczy się i bez oceniania. Jeśli ktoś ...
Marcin Zaród napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Mój syn będąc w liceum w klasie mat-info-fiz prosił z kolegami o ustawienie takich tablic na korytar...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie