Cyfrowe bezpieczeństwo szkół

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od kwietnia br. polskie szkoły będą mogły wziąć udział w projekcie CYFROWOBEZPIECZNI.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który jest organizowany przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Chęć uczestnictwa w projekcie zadeklarować należy najpóźniej 29 lutego.

W ramach projektu w każdej z zainteresowanych szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych i zawodowych zrealizowane będą SZKOLNE DNI BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO, na które złożą się 3 warsztaty podczas lekcji i spotkanie z kadrą pedagogiczną. Po zrealizowaniu takiego wydarzenia każda szkoła będzie mogła wziąć udział w specjalnym konkursie pod hasłem Jesteśmy cyfrowobezpieczni!, w którym nagrodami będą m.in. mobilne pracownie komputerowe, obozy edukacyjne dla uczniów i udział nauczycieli w letnich edukampach. Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłosić swój akces na portalu: http://www.cyfrowobezpieczni.pl/formularz-zgloszeniowy-szkoly

Organizatorzy projektu poszukują także kandydatów na edukatorów bezpieczeństwa cyfrowego z całego kraju, którzy po przeszkoleniu prowadzić będą - za wynagrodzeniem - zajęcia w ramach Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego. Szkolenia planowane są w marcu i kwietniu br. 16 regionach. Zgłoszenia można dokonać w portalu: http://www.cyfrowobezpieczni.pl/formularz-zgloszeniowy-edukatora. W sumie w latach 2016-2018 planuje się organizację wydarzeń w 2200 szkołach w całym kraju.

Ponadto w ramach projektu planuje się przeszkolenie nauczycieli ze szkół uczestniczących w projekcie, którzy otrzymają certyfikat Szkolnych Mentorów Cyberbezpieczeństwa i odpowiadać będą za koordynację w szkole oddolnych inicjatyw poświęconych bezpiecznemu wykorzystywaniu Internetu oraz nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Cyfrowobezpieczni.pl w swoich działaniach opiera się na założeniu, iż świadome i bezpieczne postawy najmłodszych internautów kształtowane powinny być wielotorowo. Dlatego też, program swoim doradztwem oraz działaniami obejmować będzie nie tylko placówki edukacyjne oraz nauczycieli, ale także rodziców – wspólne działanie ma szansę istotnie zwiększyć świadomość i wiedzę dzieci i młodzieży dotyczą ryzykownych zachowań w sieci. Wszelkie pytania dotyczące projektu Cyfrowobezpieczni.pl kierować można na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź do jego koordynatorów.

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia".

 

(Źródło: Stowarzyszenie "Miasta w Internecie")

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie