Studenckie know-how dla maturzystów

fot. Projektor - wolontariat studencki

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W tym roku maturzyści są w wyjątkowo trudnej i stresującej sytuacji - w niepewności czekali na datę matur, a teraz czekają na informacje o rekrutacji na studia. Ze względu na zamknięte uczelnie nie mają szansy wziąć udziału w dniach otwartych i dowiedzieć się więcej o swoich wymarzonych studiach.

Studenci - wolontariusze PROJEKTORa wychodzą z pomocą - spotkają się z maturzystami on-line i opowiedzą o kierunkach studiów, uczelniach, ale także o różnych rozwojowych projektach, w których biorą udział, polecą wartościowe miejsca studenckich spotkań i odpowiedzą na nurtujące maturzystów pytania. Mamy nadzieję, że dzięki temu maturzyści otrzymają trochę wsparcia w trudnych czasach, dowiedzą się więcej o studiowaniu (i to z pierwszej ręki) a w efekcie świadomie i trafnie wybiorą dalszą drogę swojego życia.

Spotkania w formie live'ów w grupie na Facebooku będą odbywały się w środy i piątki. Startujemy 15 maja br. i akcja potrwa do 26 czerwca br. O szczegółach będziemy informować maturzystów na bieżąco na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/233351071322353/.

Nie wiesz jaką uczelnię wybrać? Jaki kierunek będzie dla Ciebie najlepszy? Czy Twój wymarzony kierunek lub uczelnia spełnią Twoje oczekiwania? Dołącz do grupy i spotkaj się ze studentami z całej Polski. Dołącz do dedykowanej maturzystkom i maturzystom grupy na Facebooku, w której będą realizowane spotkania ze studentami w formie live’ów: https://bit.ly/grupa_live

Organizatorem akcji jest Program "PROJEKTOR – wolontariat studencki" realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. PROJEKTOR to ogólnopolski program społeczny, w którym studenci-wolontariusze zamieniają swoją energię i zainteresowania w autorskie projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości (do 20 000 mieszkańców). Inspirują innych do rozwoju, nauki i poszukiwania pasji, a sami zdobywają doświadczenie, kompetencje cenione na rynku pracy oraz certyfikaty.

 

(Źródło: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie