Mobilna szkoła - z tymi, co się znają, o tym, co znać trzeba

fot. Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"Jestem nauczycielem i ciągle mi czegoś brakowało... aż do teraz” – tak zaczął swoje wystąpienie na konferencji INSPIR@CJE 2021 Dawid Łasiński – Pan Belfer. Czego brakowało jako nauczycielowi Dawidowi Łasińskiemu? Czegoś stworzonego dla nauczycieli, ale i przez nauczycieli. Czegoś innowacyjnego, ale równocześnie prostego i łatwego. Czegoś, dzięki czemu lekcje staną się lepsze, a nauczyciele i uczniowie będą bardziej zadowoleni. Okazało się, że tym czymś jest Mobilna szkoła!

Mobilna szkoła to platforma rozwojowa dla nauczycieli. Miała swoją premierę w wakacje podczas „Webinarowego lata z Przemkiem Staroniem i Jego Gośćmi”. Odwiedziło ją wtedy niemal 5000 nauczycieli. Ale prawdziwa premiera odbyła się podczas tegorocznych INSPIR@CJI. W konferencji udział wzięło ponad 300 nauczycieli z całej Polski, w tym Superbelfrzy RP. To nie przypadek, że właśnie podczas tego wydarzenia tak mocno wyróżniła się Mobilna szkoła.

Pierwszym z powodów była wspólnota celów. Hasło przewodnie INSPIR@CJI brzmi: „Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?”, a jednym z celów jest przedstawienie dobrych praktyk, które mogą poprawić jakość kształcenia w szkołach. U podstaw Mobilnej szkoły leży założenie, że ma ona służyć rozwojowi nauczycieli, doskonaląc ich kompetencje i dostarczając gotowe pomysły na lekcje. Idziemy w tym samym kierunku!Drugim powodem są Superbellfrzy RP. Konferencja jest organizowana przy współpracy i z udziałem topowych nauczycieli polskich zgromadzonych w grupie Superbelfrzy RP. Wielu spośród nich współtworzyło Mobilną szkołę, jak choćby obecni podczas konferencji: Dawid Łasiński – Pan Belfer/Mobilny chemik, Krzysztof Chojecki – Pan Pist@cja/Mobilny matematyk, Joanna Gadomska – Biologia z blondynką/Mobilny biolog, Marek Grzywna – Mobilny informatyk, Sebastian Ropel – Mobilny geograf. Są oni liderami programów Mobilnej szkoły i ich twórcami.Po trzecie łączą nas nauczyciele – ich potrzeby, pragnienia i bolączki. Wspólnym mianownikiem wszystkich inspir@cyjnych wystąpień są realizowane przez nauczycieli oddolne inicjatywy, których wdrożenie czyni szkołę lepszą, a pracę nauczycieli bardziej efektywną i satysfakcjonującą. Mobilna szkoła – przez współpracę z topowymi nauczycielami i koncentrację na tym, co nauczycielom najbliższe, czyli lekcjach – ma ambicje dostarczać najbardziej potrzebne i oczekiwane rozwiązania. Chcemy inspirować, ale też być inspirowani przez wsłuchiwanie się w nauczycielskie głosy.

Jeśli czują Państwo tak samo, jak Dawid Łasiński, że czegoś Państwu brakowało... aż do teraz – to nie pozostaje nic innego, jak tylko włączyć się do społeczności Mobilnych nauczycieli TUTAJ! Ale wcześniej zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Dawida Łasińskiego - Pana Belfra:

***

Konferencja INSPIR@CJE 2021 odbyła się w Warszawie w dniach 25-26 września 2021 r. Uczestniczyło w nich blisko 300 nauczycieli z całego kraju. Organizatorami były: Think Global sp. z o.o., Fundacja Think! i Edunews.pl. Partner merytoryczny: Superbelfrzy RP.
Partnerzy: Amazon, Samsung, Cartoon Network, Learnetic, Skriware, Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, ZłotyNauczyciel.pl, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Wszystkim Partnerom dziękujemy za wsparcie tego wydarzenia edukacyjnego.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie