Czy Twoja szkoła szanuje prawa ucznia?

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Uczniu, możesz wziąć udział w badaniu! Na temat przestrzegania praw ucznia w polskich szkołach mogą wypowiedzieć się zarówno uczniowie, jak i niedawni absolwenci. To część badania, dzięki któremu Stowarzyszenie Umarłych Statutów przygotuje raport o praworządności w oświacie. Możliwe, że dowiemy się z niego, co w naszym systemie edukacji wymaga pilnej poprawy.

Badanie nosi tytuł "Prawa ucznia w Polsce. Świadomość. Naruszenia. Reakcje". Udział w nim mogą wziąć zarówno aktualni uczniowie, jak i absolwenci, którzy ukończyli naukę w tym (2022) lub zeszłym (2021) roku. Wystarczy wypełnić anonimową ankietę, która dostępna jest pod adresem https://bit.ly/3pSFgMV. Powinno to zająć około 20 minut. W badaniu można wziąć udział do 15 września.

Badanie przeprowadza Stowarzyszenie Umarłych Statutów (SUS) – organizacja pozarządowa, która zajmuje się prawami ucznia, prawem oświatowym i szkolnictwem.

Nie ma w Polsce aktualnych badań na temat stanu przestrzegania praw ucznia w Polsce. Chcemy tę lukę zapełnić – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia, Łukasz Korzeniowski.
Wyniki ankiety posłużą do stworzenia obszernego raportu o prawach ucznia. Specjalna publikacja na ten temat ukaże się na początku przyszłego roku.

Stowarzyszenie Umarłych Statutów prowadzi również stałe, bezpłatne poradnictwo dla uczniów i rodziców. Zainteresowani mogą się skontaktować z SUS pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(Źródło: Stowarzyszenie Umarłych Statutów)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie