Wybory samorządowe tuż tuż. Kampania wyborcza to doskonały moment na edukację obywatelską. Instytut Obywatelski ogłasza konkurs na esej "Tu mieszkam, tu działam". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ma zasięg ogólnopolski. Celem konkursu jest ukazanie jak istotne są aktywność i zaangażowanie w życie publiczne i społeczne.
 

Specjalne zniżki dla nauczyciel od firmy Apple  –  skorzystaj z rabatów edukacyjnych: do 10% na komputery Apple i do 50% na oprogramowanie Apple.
 
Zawód nauczyciela to prawdziwe wyzwanie i odpowiedzialność. Dlatego Apple kładzie bardzo duży nacisk na edukację, proponuje produkty i rozwiązania, które wspierają nowatorskie podejście do nauczania. Dostarcza też szeroką gamę narzędzi, które wzbogacają lekcje, podnosząc zaangażowanie uczniów. Nowoczesne technologie są najlepszym "edukacyjnym wabikiem" dla dzieci i młodzieży.
 

W dniach 14-15 czerwca w Warszawie odbędzie się Festiwal Filmoteki Szkolnej, podsumowujący pierwszy rok obecności pakietu Filmoteki Szkolnej w szkołach. Jest to okazja do spotkania się z uczniami i nauczycielami z całej Polski, którzy w ubiegłym roku zaangażowani byli w działania filmowe.

Uwaga studenci! Już po raz trzeci Fundacja FOR organizuje seminarium adresowane do studentów, tegorocznych absolwentów i doktorantów, interesujących się zagadnieniami związanymi ze współczesną gospodarką. Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza to wyjątkowa okazja do spotkania ze znanymi ekonomistami oraz wygrania nagród pieniężnych. Na zainteresowanych czeka 30 miejsc.
 

Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej i Domem Spotkań z Historią zapraszają wszystkich wielbicieli polskiego kina na Filmową Grę Miejską – pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji wędrówkę po Warszawie śladami znanych filmów. Gra rozpocznie się w niedzielę 13 czerwca o godzinie 14.00 i będzie niepowtarzalną okazją do przypomnienia sobie kultowych scen, ulubionych bohaterów oraz powiedzeń, które na stałe zagościły w naszym języku.  

Serdecznie zapraszamy na seminarium Edukacja przyszłości: uczeń-nauczyciel-szkoła 2030 organizowane przez Instytut Obywatelski oraz Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. Spotkanie odbędzie się 16 czerwca 2010 r. w godz. 10.30 – 15.00 w PKiN, wejście główne, piętro XII, Collegium Civitas w Warszawie.

W spotkaniu wezmą udział eksperci reprezentujący środowiska edukacyjne i instytucje zajmujące się szeroko rozumianą edukacją. W drugim panelu zaproszeni przedstawiciele administracji publicznej odniosą się do tych zagadnień pod kątem możliwości ich zrealizowania.
 

Edukacja XXI wieku na niecodziennych warsztatach Apple.
Jak skutecznie inspirować uczniów i studentów do nauki?

23 marca 2010, Hotel Sheraton, Warszawa
 
ZAPROSZENIE dla dyrektorów szkół/władz uczelni wyższych oraz osób odpowiedzialnych za IT w szkołach i uczelniach
 
 

Więcej artykułów…

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

  • Written by Administrator
    To wszystko zależy od tego, jak zdefiniujemy "doskonałość". Dla mnie zarówno komputer (laptop), jak ...
  • Written by Maciej M Sysło
    Panie Marcinie, wielokrotnie tu u Pana i nie tylko potwierdzałem, że "komputer NIE JEST również dosk...
  • Written by Administrator
    Szanowny Panie Profesorze, komputer NIE JEST również doskonałym narzędziem edukacyjnym, jak się zape...
  • Written by Maciej M Sysło
    Jacku, I tak w koło Macieju..., odzywa się więc Maciej.
    Twoje zaniepokojenie wywołał komentarz Michał...
  • Written by Maciej M Sysło
    Piszę po 13 komentarzach - zaczyna być ostro w dyskusji! Każdy w pewnym sensie ma rację, ja zapewne ...
  • Written by Jan
    Ja również się zgadzam, zakaz rzeczywiście byłby niedorzecznością, tylko nie jestem pewien czy wszys...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie