Rabkoland, czyli pomysł na bezpieczną wycieczkę z warsztatami i zabawą

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nauczyciele szukający miejsca na wycieczkę szkolną lub przedszkolną coraz chętniej kierują swój wzrok na Rabkę-Zdrój, a dokładnie na Rabkoland. Mowa o rodzinnym parku rozrywki dostarczającym dzieciom zabawy i edukacji za sprawą trzech warsztatów zgodnych z podstawą programową. Kompleks słynie z podhalańskiego charakteru, zielonego otoczenia oraz bezpieczeństwa, które odmieniane jest przez wszystkie przypadki. To świetny moment na rezerwację wycieczki. Od 12 listopada do 17 stycznia obowiązuje 10-procentowy rabat dla grup!

Koniec roku to doskonały czas na zaplanowanie przyszłorocznej wycieczki szkolnej lub przedszkolnej. Na horyzoncie pojawia się Rabkoland, który w ostatnich latach przeszedł olbrzymią metamorfozę, i który może pochwalić się ciekawymi wycieczkami ze szczyptą edukacji dla grup zorganizowanych.

Nasze warsztaty dla uczniów i przedszkolaków ukierunkowane są na zdobywanie wiedzy, pobudzanie kreatywności i zdolności manualnych. Dzieci pracują w grupie oraz indywidualnie, ucząc się m.in. postaw współpracy. To ważne, podobnie jak fakt, że zajęcia w parku pomagają stymulować sprawność psychoruchową najmłodszych – mówi Kamil Lech, rzecznik prasowy Rabkolandu.

Warsztaty poszerzają horyzonty

W Rabkolandzie do wyboru nauczycieli są trzy warsztaty edukacyjne (30-minutowe) zgodne z podstawą programową. W każdych zajęciach uczestniczy animator, który pomaga dzieciom i odpowiada na ich pytania. Pierwszy warsztat „Krucabomba! Jak zostać wynalazcą” pozwala poznać historię Krucabomby i Owieczek Irenek. Prowadzony jest w specjalnie przygotowanej do tego przestrzeni. To kreatywna forma zabawy rozbudzająca w dziecku „małego wynalazcę”. Własnoręcznie wykonuje ono pamiątkę, nie tracąc koncentracji i jednocześnie rozwijając zdolności manualne. Zajęcia pozwalają zdobyć podstawowe informacje z zakresu historii, matematyki czy przyrody.

Drugi warsztat „Bzzzz! Przyjaciele Pana Trzmiela” wyjaśnia, jak wygląda życie na łące i jakie zależności łączą jej mieszkańców. Zajęcia pozwalają zaszczepić w dziecku postawy ekologiczne, które będą świetną podstawą do dalszego rozwoju w przedszkolu. Gwarantują poruszanie się na świeżym powietrzu, poprawiają sprawność psychoruchową i spostrzegawczość. Najmłodsi wykonują własną pamiątkę poprzez składanie tekturowej postaci Pana Trzmiela, którą zabierają do domu.

Kolejny warsztat „Co tam piszczy w Spiżarni?” otwiera uczestników na tematykę świata warzyw. Podczas spotkania najmłodsi uczą się o przetwórstwie jarzyn, ich pochodzeniu i warunkach do przechowywania. Nie brakuje pytań odnośnie zastosowania kulinarnego, warunków do sadzenia i pielęgnacji. Dzieci otrzymują na pamiątkę fartuszek oraz czapeczkę kucharską.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Dla Rabkolandu kluczowe jest bezpieczeństwo. Dlatego cały park jest miejscem kameralnym, zamkniętym, ogrodzonym i odseparowanym od drogi, przez co dzieci nie mogą same opuścić jego terenu. Korzystaniu z atrakcji sprzyja obecność pracowników, którzy znajdują się przy urządzeniach, i którzy wpuszczają na nie osoby z odpowiednim wiekiem i wzrostem. Co ważne, atrakcje są regularnie sprawdzane i kontrolowane, a w parku wdrożono zasady „Standardu ochrony małoletnich”. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to nie ma miejsca na kompromisy – podkreśla Kamil Lech.

Dla nauczycieli i opiekunów ważne jest, że w przypadku złej pogody istnieje możliwość zmiany terminu wycieczki. Nie ma więc obawy, że najmłodsi stracą szansę na dobrą zabawę. A skoro o tym mowa, to rozrywkę w parku zapewniają nie tylko warsztaty, ale również możliwość całodniowego korzystania ze wszystkich atrakcji! Jest ich blisko 50 i znajdują się w 6 strefach tematycznych. 

To m.in. karuzele, place zabaw, rollercoastery, koło widokowe, atrakcje wodne, samochody i foto punkty. Rabkoland, który uchodzi za miejsce zielone i przyjazne naturze, posiada również szeroką ofertę gastronomiczną z lokalną, podhalańską kuchnią oraz klasycznymi posiłkami. Aby przekonać się na własne oczy, jak smakują potrawy, a także jak wygląda zabawa poprzez edukację, warto przyjechać do parku. Ten, w przyszłym sezonie będzie otwarty od 26 kwietnia do 28 września. Serdecznie zapraszamy – tłumaczy Kami Lech.

***

W Rabkolandzie dostępne są również bilety łączone. Dzięki nim Goście podczas jednego dnia mogą odwiedzić park, a innego: Kopalnię Soli w Bochni, Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce, Teatr Lalek Rabcio w Rabce-Zdroju lub Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju.

Uwaga! W dniach 12.11.2024-17.01.2025 obowiązuje 10-procentowy rabat na rezerwację wycieczki! Przyjazd można rezerwować wypełniając FORMULARZ dla grup.

Więcej informacji:

Rabkoland, 34-700 Rabka-Zdrój, Rynek 
tel +48 570 390 988 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

(Artykuł promocyjny)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Marcin Polak napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Świetny przykład, że każdą przestrzeń klasy da się łatwo zreorganizować, aby pobudzić aktywne uczeni...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
O informacji zwrotnej można długo... Przedstawione tu wskazówki są cenne. Niestety, problem w tym, ż...
Andrzej napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Bardzo proszę o przykład idealnie napisanej informacji zwrotnej.
Ppp napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Jeśli jestem w czymś dobry - wiem o tym, dodatkowy komentarz nie jest potrzebny.Jeśli jestem w czymś...
Piotr napisał/a komentarz do Déjà vu
Codziennie z ulgą odkrywam, że jestem emerytowanym nauczycielem
Marcin Polak napisał/a komentarz do Déjà vu
Jeśli podzielimy prace na kilkadziesiąt zespołów i każdy przygotuje PP dla przedmiotu na 20-parę str...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Déjà vu
No niestety przedstawienie faktycznie jakby to samo. Obojętnie z której strony partyjnej, model dzia...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Narracje w polskiej debacie o ochronie przyrody
Wydaje mi się, że ta "trzecia grupa" jest równo rozłożona i reprezentowana w dwóch opisanych w artyk...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie