Czy jesteś Nauczycielem Jutr@?

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Fundacja Orange wyróżni Nauczyciela Jutr@, który rozwija swoje kompetencje z myślą o przyszłości. Do 10 września można zgłaszać kandydatury do konkursu, który zainicjowała Fundacja Orange. Wyróżnienie otrzyma pedagożka lub pedagog, który mimo wyzwań np. nauczania zdalnego, rozwinął swoje umiejętności, w tym umiejętności cyfrowe - z troski o potrzeby uczniów i z myślą przyszłości edukacji. Nagrodą jest wizyta studyjna w szkole w Finlandii.

Inspiracją dla konkursu Nauczyciel Jutr@ były doświadczenia edukacji zdalnej. Z raportu Fundacji Orange Między pasją a zawodem – o statusie i rolach nauczycieli i nauczycielek w Polsce 2021 wynika, że 62% pedagogów uważa, że pandemia negatywnie wpłynęła na sytuację i prestiż ich pracy. Tym bardziej warto docenić ich wysiłek.

Nauczyciel Jutr@ to dla nas taki, który rozwija swoje kompetencje, żeby lepiej rozumieć potrzeby swoich podopiecznych wychowujących się w cyfrowym świecie. Uwzględnia, że uczniowie dziś potrzebują innego podejścia do edukacji niż ci - 20 lat temu. Ma odwagę uczyć inaczej, a jego wychowankowie mają przestrzeń, by pytać: „dlaczego, po co i jak”. To ktoś, kto być może właśnie w trudach nauki zdalnej zmienił swoje podejście do prowadzenia lekcji i budowania relacji z uczniami i uczennicami - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange. Wiemy, że takich nauczycielek i nauczycieli nie brakuje, bo spotykamy ich w prowadzonych przez nas projektach.

Nauczyciel Jutr@ to konkurs towarzyszący prestiżowemu konkursowi Nauczyciel Roku organizowanemu przez Głos Nauczycielski już od 20 lat. Zawód nauczyciela to najpiękniejszy i najważniejszy zawód świata, chociaż trudny i wymagający niezwykłej siły, odporności, pasji. W tym roku chcemy powiedzieć jeszcze więcej - to jest zawód ważny dla przyszłości. Dlatego włączyliśmy się w nową inicjatywę i chcemy docenić zaangażowanie nauczycielek i nauczycieli w pracę z dziećmi i młodzieżą między innymi w okresie pandemii – mówi Jakub Rzekanowski, redaktor naczelny Głosu Nauczycielskiego.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, oraz placówek oświatowych. Co ważne, podobnie jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice uczniów czy sami uczniowie. Aby wziąć udział w konkursie Nauczyciel Jutr@ wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://glos.pl/nauczycieljutra na niej znajduje się też regulamin oraz szczegółowe kryteria wyboru.

Nagrodą dla zwycięzcy, którego Jury Konkursu wybierze spośród nadesłanych do 10 września 2021 zgłoszeń, będzie wizyta studyjna w szkole w Finlandii zorganizowana przez Fundację Orange. Na takim wyjeździe wybrana nauczycielka lub nauczyciel dowie się więcej o jednym z najlepiej ocenianych systemów edukacji na świecie, a inspiracje z wizyty będzie miał szansę wykorzystać w swojej codziennej pracy.

Gala finałowa konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku, na której wręczone zostaną wyróżnienia, odbędzie się 12 października 2021 roku w Warszawie.

 

(Źródło: Fundacja Orange) 

 

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie