Mobilna szkoła - z tymi, co się znają, o tym, co znać trzeba

fot. Edunews.pl

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"Jestem nauczycielem i ciągle mi czegoś brakowało... aż do teraz” – tak zaczął swoje wystąpienie na konferencji INSPIR@CJE 2021 Dawid Łasiński – Pan Belfer. Czego brakowało jako nauczycielowi Dawidowi Łasińskiemu? Czegoś stworzonego dla nauczycieli, ale i przez nauczycieli. Czegoś innowacyjnego, ale równocześnie prostego i łatwego. Czegoś, dzięki czemu lekcje staną się lepsze, a nauczyciele i uczniowie będą bardziej zadowoleni. Okazało się, że tym czymś jest Mobilna szkoła!

Mobilna szkoła to platforma rozwojowa dla nauczycieli. Miała swoją premierę w wakacje podczas „Webinarowego lata z Przemkiem Staroniem i Jego Gośćmi”. Odwiedziło ją wtedy niemal 5000 nauczycieli. Ale prawdziwa premiera odbyła się podczas tegorocznych INSPIR@CJI. W konferencji udział wzięło ponad 300 nauczycieli z całej Polski, w tym Superbelfrzy RP. To nie przypadek, że właśnie podczas tego wydarzenia tak mocno wyróżniła się Mobilna szkoła.

Pierwszym z powodów była wspólnota celów. Hasło przewodnie INSPIR@CJI brzmi: „Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?”, a jednym z celów jest przedstawienie dobrych praktyk, które mogą poprawić jakość kształcenia w szkołach. U podstaw Mobilnej szkoły leży założenie, że ma ona służyć rozwojowi nauczycieli, doskonaląc ich kompetencje i dostarczając gotowe pomysły na lekcje. Idziemy w tym samym kierunku!



Drugim powodem są Superbellfrzy RP. Konferencja jest organizowana przy współpracy i z udziałem topowych nauczycieli polskich zgromadzonych w grupie Superbelfrzy RP. Wielu spośród nich współtworzyło Mobilną szkołę, jak choćby obecni podczas konferencji: Dawid Łasiński – Pan Belfer/Mobilny chemik, Krzysztof Chojecki – Pan Pist@cja/Mobilny matematyk, Joanna Gadomska – Biologia z blondynką/Mobilny biolog, Marek Grzywna – Mobilny informatyk, Sebastian Ropel – Mobilny geograf. Są oni liderami programów Mobilnej szkoły i ich twórcami.



Po trzecie łączą nas nauczyciele – ich potrzeby, pragnienia i bolączki. Wspólnym mianownikiem wszystkich inspir@cyjnych wystąpień są realizowane przez nauczycieli oddolne inicjatywy, których wdrożenie czyni szkołę lepszą, a pracę nauczycieli bardziej efektywną i satysfakcjonującą. Mobilna szkoła – przez współpracę z topowymi nauczycielami i koncentrację na tym, co nauczycielom najbliższe, czyli lekcjach – ma ambicje dostarczać najbardziej potrzebne i oczekiwane rozwiązania. Chcemy inspirować, ale też być inspirowani przez wsłuchiwanie się w nauczycielskie głosy.

Jeśli czują Państwo tak samo, jak Dawid Łasiński, że czegoś Państwu brakowało... aż do teraz – to nie pozostaje nic innego, jak tylko włączyć się do społeczności Mobilnych nauczycieli TUTAJ! Ale wcześniej zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Dawida Łasińskiego - Pana Belfra:

***

Konferencja INSPIR@CJE 2021 odbyła się w Warszawie w dniach 25-26 września 2021 r. Uczestniczyło w nich blisko 300 nauczycieli z całego kraju. Organizatorami były: Think Global sp. z o.o., Fundacja Think! i Edunews.pl. Partner merytoryczny: Superbelfrzy RP.
Partnerzy: Amazon, Samsung, Cartoon Network, Learnetic, Skriware, Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, ZłotyNauczyciel.pl, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Wszystkim Partnerom dziękujemy za wsparcie tego wydarzenia edukacyjnego.

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie