Nauczyciele i aplikacje

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzieci w dzisiejszych czasach uwielbiają luksusy. Mają złe maniery, lekceważą autorytety, gardzą starszymi. Nie wstają już, gdy starsi wchodzą do pokoju. Sprzeczają się z rodzicami, zajmują się plotkowaniem, opychają się łakociami i tyranizują swoich nauczycieli. Pięknie powiedziane?(C) Edunews.pl - Inspiracje Wczesnoszkolne 2015

Pięknie! To słowa przypisywane Sokratesowi, największemu filozofowi antycznemu, żyjącemu w piątym wieku p.n.e. Niewiele się zmieniło. Ciągle starsi narzekają na młodszych i od wieków mają pretensje o nieodpowiednie zachowanie. Trzeba nad tym przejść do porządku dziennego i spróbować poszukać sposobów, dzięki którym nauczyciele i uczniowie będą mogli się lepiej komunikować i współpracować ze sobą.

Uczniowie używają na co dzień dziesiątek różnych programów komputerowych – aplikacji, z czego większość z nich w swoich urządzeniach mobilnych. Czy również i nauczyciele powinni? Czy one mogą pomóc lepiej komunikować się w klasie? Gorąco zachęcam do obejrzenia pełnego humoru wystąpienia Jacka Ścibora, nauczyciela informatyki z Zespołu Szkół w Chrząstawie Wielkiej i założyciela grupy Superbelfrzy RP (nagranie z konferencji Inspiracje Wczesnoszkolne 2015):

PS.

Temat wykorzystania aplikacji w pracy nauczyciela jest oczywiście dużo szerszy niż w tym wystąpieniu - i będzie omawiany w wielu innych artykułach w portalu Edunews.pl.

***

Organizatorami Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.plFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP.

Partnerem strategicznym konferencji jest projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska. Partnerami instytucjonalnymi są Fundacja Rozwoju Systemu EdukacjiOśrodek Rozwoju EdukacjiWarszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerami biznesowymi są firma Learnetic SA oraz strefa nowoczesnej edukacji Edustore.eu.

Partnerzy medialni: TOK FM oraz Głos Nauczycielski.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Obejrzyj inne wystąpienia z INSPIRACJI WCZESNOSZKOLNYCH:

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie