Gry i zabawy zamiast kserówki (2)

(C) Edunews.pl - INSPIR@CJE 2015

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nauczyciele w szkole podstawowej mają pełen wybór środków dydaktycznych, które mogą pomóc wyjaśnić niemal każdy dowolny temat. Uczniowie nie muszą siedzieć tylko w ławkach, możemy spróbować ich „odkrzesłowić” proponując im różne gry i zabawy edukacyjne. Różnorodność w edukacji popłaca.

Zapraszamy na drugie wystąpienie redaktorek bloga edukacyjnego Zamiast Kserówki: Sabiny Piłat ze Szkoły Podstawowej "La Fontaine" w Warszawie i Joanny Apanasewicz ze Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Mała Szkoła" w Koninie Żagańskim podczas konferencji INSPIRACJE 2015 - JAK UCZYNIĆ POLSKĄ SZKOŁĘ JESZCZE LEPSZĄ? (Warszawa, 2-3 lipca 2015).

Redaktorki bloga Zamiast Kserówki postanowiły zaprezentować uczestnikom INSPIR@CJI 2015 kilka przykładów gier i zabaw, które mają nawet nieraz uniwersalne zastosowanie w szkole podstawowej.

Jak podkreślają, "nie chodzi o to, aby nie korzystać z ciekawych, wartościowych, atrakcyjnych, wyzwalajacych kreatywność kart pracy. Takie karty rzecz jasna na co dzień każda z nas przygotowuje dla swoich uczniów. Ale nie mogą one stanowić esencji nauczania." Ich celem było i jest zebranie zabaw dla uczniów w młodszym wieku szkolnym, które pozwolą dzieciaki nieco “odkrzesłowić”, zmienią ich rodzaj aktywności, nauczą współpracy w grupie, złamią schematy myślenia. Ciągle szukają zabaw edukacyjnych, które zastąpią kiepskiej jakości nudne kserokopie.

Zachęcamy do naśladowania!

***

Organizatorami Inspir@cji 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.plFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP.

Partnerem strategicznym konferencji jest projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska.

Partnerami instytucjonalnymi są Fundacja Rozwoju Systemu EdukacjiOśrodek Rozwoju EdukacjiWarszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Partnerami biznesowymi są firma Learnetic SA oraz strefa nowoczesnej edukacji Edustore.eu.

Partner medialny: Głos Nauczycielski.

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Zobacz inne wystąpienia z INSPIR@CJI 2015:

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie